| ConfuzMare a întrebat:

Cum sa imi gasesc de munca in strainatate? Orice tara apropiata de Romania, printr-un site ceva un salariu modest...limba o pot invata mediu in 1 saptamana iar de vorbit stiu engleza foarte bine...multumesc

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Concret, ce varsta ai si ce stii sa faci bine ( in afara de Dragoste si Sex)?

| ConfuzMare explică (pentru neutrino):

Bun prietene, nu am nevoie de caterinca sau sa stau sa ma cert cu tine, nu am gasit categoria necesara cand am postat si nu stiu sa o schimb am cont recent aici, credea ca pot da de oameni mai seriosi dar greu

| AgathaRo a răspuns:

Daca crezi ca o limba o poti invata la nivel conversational intr-o saptamana, atunci inseamna ca nu ai habar de ce vorbesti.

| ConfuzMare explică (pentru AgathaRo):

Pot nu e asta problema nu iti fa grijihappy

| AgathaRo a răspuns (pentru ConfuzMare):

Maestre orice tara are regiuniile si dialectele sale. Spre de exemplu luam ardeal si moldova. Nu trebuie sa fii vreun Einstein sa iti dai seama ce inseamna ce ai scris in intrebare. Prinzi o boaba, 2, 3 mai mult nu te asigur. Sau poti incerca norocul Italia(vero, vero), Franta(furculision), Spania daca esti fan inrait al telenovelelor mexicane.

| xXDanXx a răspuns:

Nu cauta pe net o slujba in strainatate( este periculos) cel mai bine e sa cauti la rude, amici, amici amicilor...etc.