| anonim_4396 a întrebat:

Sall dragilor adolescenti! Cum pot invata engleza cat mai bine si cat mai repede si at mai usor? Va rog sa ma ajutati! am observat ca aceasta limba este de baza, si am mare nevoie de ea mai ales ca la vara plec intr-o tara unde se vorbeste engleza - pentru a sta acolo in vacanta, si am mare mare nevoie sa stiu limba engleza bine! acum eu sunt in stadiu incepetaorspre mediu, si am nevoie sa stiu cat mai bine aceasta limba! cum o pot invata repede si usor? Mersihappy:X

3 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Trebuie sa lucrezi mai intai pe cuvintele de baza. Poti face asta prin vizualizarea video-uri in engleza de pe youtube, si sa incerci sa scrii ce spun ei acolo, si scrii pe o foaie idei principale (in engleza bineinteles). Dupa aia perfectioneaza-ti pronuntia, desi nu e o prioritate. Eu de multe ori ma balbai la pronuntie si invat engleza de la 3 ani happy Sau altceva, uita-te la filme americane/englezesti fara subtitrare, sau subtitrare in engleza.

Mult succes happy

| LionDen a răspuns:

Incearca sa gasesti ceva programe de "invatat engleza", la inceput poate parea greu dar cu timpul devine usor, aveam de la un unchi de al meu(decan la o facultate in constanta)niste cd-uri cu un programel extrem de interesant.Era usor si extrem de usor de invatat.Incearca sa inveti engleza-americana ca e mai usoara si mai usor de invatat ca engleza din Marea Britanie e urata tare, accentul ala ma dezorienteaza si pe mine si nu ma laud dar pot tine un discurs fluent in engleza.

| alyad a răspuns:

Uite incearca asta e buna eu mi-am luat-o si da rezultate.http://englezadelaprofesor.com/......http?/