| GraveDigger91 a întrebat:

Cum se virează alocația într-un cont BCR?

Răspuns Câştigător
| andreiminion a răspuns:

De la banca ceri un extras de cont care va contine IBAN-ul contului.
Cu acest document mergi la Directia de Munca si Protectie Sociala pentru a depune o cerere de virare a alocatiei in contul specificat.
Extrasul de cont poate fi solicitat de catre titularul sau imputernicitul de cont cu actul de identitate.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci un cont la o banca, eventual obtii si un card si soliciti Agentiei pentru Plati si Inspectii Sociale din udetul tau sa-ti vireze alocatia in acel cont.