| sanclaudiu a întrebat:

Stie cineva in ce cont se vireaza o majorare de intarziere impozit pe profit?

4 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

In aplicatia de aici - http://www.cabinetexpert.ro/......-2010.html - selecteaza Buget de Stat - BS

| gabriela a răspuns:

Cei de la Finante, ori pe situl Ministerului de Finante.

| iconcert a răspuns:

Pai cred ca tot in contul de impozit pe profit. Nu cred ca are importanta ca este majorare sau nu, este impozit pe profit... Nu sunt sigur 100% happy

| sanda13 a răspuns:

Majorarile pentru.impozitul pe profit se vireaza in acelasi cont ca si impozitul.(Valabil si pentru.impozit pe salar, impozit pe dividende) La fel se procedeaza si la majorarile aferente contributiilor salariale. Doar in cazul majorarilor aferente TVA viramentul se face in alt cont.