| Alextusent a întrebat:

Cum te plateste youtub-ul in romania in functie de vizualizari si cati bani?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te platesti direct in functie de vizualizari ci te plateste din reclame.

in urma unui parteneriat cu yt, vei fi platit la numarul de click uri date pe reclamele puse de ei pe clipurile tale.

In Romania yt plateste chiar putin, pe la 0.05$ pe click, asa ca la 100.000 ar fi o performanta sa iei macar 10$

1 răspuns:
| AtomiX a răspuns:

Nu sunt sigur ca se fac diferente intre tari, adica de ce s-ar face, ca doar nu ii intereseaza tara, ci reclamele. Cat despre partea cu platitu, un prieten de'al meu a strans recent vreo 500.000 de vizualizari la un canal si a primit ~200 $ (9-10 milioane). Acum nu stiu daca doar de la contul ala sau o fi mai avut si altul, el mi-a spus ca a intrat sa vada daca mai stie parola la cont, si cand s-a uitat, avea banii acolo, a ales metoda de plata si i'a primit.