| BigV a întrebat:

Cum trebuie sa fie patronul perfect?! Ce relatii ar trebui sa se stabileasca intre patron si angajatii lui(mai ales cand firma este la start)? Cat de autoritar trebuie sa fii? Pana la urma eficienta firmei este in mana angajatilor pe care ii ai in subordine!

2 răspunsuri:
| z8 a răspuns:

Citeste aci, peste asta am dat acum 2 zile : http://www.consultingreview.ro/......lider.html

Daca pana acum n-ai facut cursuri de leadership si management, bazeaza-te pe bun simt. Foloseste google ul si cauta articole asemanatoare. Daca nu intelegi in primele 2 minute despre ce este articolul si ce vrea sa transmita, inseamna ca articolul este prost, treci la urmatorul.

Bafta!

| oanamaria a răspuns:

Patronul perfect trebuie sa stie sa isi aleaga angajatii. Daca alege oameni seriosi, nu va avea probleme.Nu trebuie sa ii sperie, sa isi dea aere de superioritate, sa fie nedrept.La inceput este mai greu si acest caz, mult mai greu deoarece firma este abia deschisa.Trebuie sa le vorbesti deschis angajatilor, sa le spui ca te bazezi pe ei si ca speri sa faceti o treaba buna impreuna, dar greselile se taxeaza.