| anonim_4396 a întrebat:

Cum va simtiti atunci cand nu aveti bani in buzunar?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Fara un picior si-o manalaughing

26 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Banii sunt doar ca sa-ti atingi scopul in viata.
In rest ei sunt doar o povara.

Bula
| Bula a răspuns:

Ma scarpin la buzunare, la barba, thinking
apoi ma duc cu cardul la un bancomat... big grin

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu depind de banii din buzunar. Daca nu am datorii, ma simt ca in orice alta zi, fiindca in general nu am necesitati care sa nu suporte amanare pana la salariu. Mi se intampla adesea sa nu am nici un ban in buzunar perioade scurte (maxim o saptamana). Dar cand eram studenta, aveam bani numai arareori, in rest eram libera ca pasarea cerului, fara griji, dar si fara datotii.

| psiholoaga a răspuns:

Imi creste nivelul de anxietate. Ma enerveaza sa apara cheltuieli neprevazute si sa nu le pot rezolva. Prefer sa imi pastrez mereu niste bani de rezerva pe card.

| borsec a răspuns:

Foarte deprimata, trista, prost dispusa

| mami a răspuns:

banii nu conteaza prea mult, leii vorbesc cam putin, in schimb euro mai zic si ''eu '' ca valoreaza.
CONTRA INTREBARE
ce mai poti cumpara astazi cu 99 bani, oare e asa mare valoare ca sa ai un sentiment anume pentru valoarea asta?

| DenissaDeea a răspuns:

Prost si fara nici un chef de nimic!

lolita
| lolita a răspuns:

Buna intrebarea happy happy. fara bnani intotdeauna am chef sa cumpar ceva.

| JayLeno a răspuns:

Sportiv laughing

| cristi a răspuns:

Prost, s-am ce sa fac. legat de maini si de picioare.

| rael a răspuns:

Nu banul din buzunar imi da valoare, ci eu dau sau nu valoare banilor pe care -i am. Asa ca, am sau nu bani, eu sunt aceeasi.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Oribil...incep sa ma gandesc de ce nu-i am cand chiar am nevoie de ei.

| alexzender a răspuns:

Ma simt binehappy... nu se rezuma totul la banihappy

| otypa a răspuns:

Nu ma simt prea bine dar incerc sa ma descurc cumva.pe primul loc conteaza sanatatea, banii ai faci daca mergi la lucru, chiar daca nu ai in aceasta zi,, dar sanatatea? hm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu-i am in buzunar, ii pot avea in alta parte dar degeaba am bani daca nu sunt fericita nici nu maintereseaza da-i am sau nu...sunt pustiita...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma uit in calendar sa vad cand pica ziua de salariu happy
Dar vorba Brigaelei, e mai bine fara bani si fara datorii, macar dormi linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se zice ca atunci cand nu ai bani si mersul il ai de fraier!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stresata. Nu stii niciodata ce se poate intampla, ce poate aparea ...fie bine, fie rau. E bine sa-ti calculezi banii in asa fel incat sa ai intotdeauna o mica rezerva pana la urmatorul salariu! Nu mai vorbesc de o anumita suma depozitata intr-un cont!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara griji!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca dracu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum ma simt? stau si ma intreb daca mai simt ceva... daca nu as avea datorii probabil m-as simti foarte bine, as incerca sa vad partea buna a lucrurilor, care poate altii cred ca nu exosta ...eu zic ca ma tempereaza si ma face sa revin cu picioarele pe pamant... daca as avea datorii atunci cred ca m-as simti fix ca naiba...inutil,incopetent, etc... e greu fara bani

| bunica a răspuns:

Este o vb."omul fara bani miroase a prost de, departe"

| zu a răspuns:

Foarte nasol laughing, mai ales ca nu stiu cum se face, dar atunci se ivesc toate "nevoile" de a cumpara cate ceva. dar nici cand am prea multi bani in buzunar nu e bine (cheltuiri in exces )

| mioara_1431 a răspuns:

RAU DE TOT

| paramell a răspuns:

Ma simt de parca as trai in alta lume

| ralumir a răspuns:

Prost si foarte prost e normal nu! fara nici un ban e aiurea nu poti sa faci nimic