| matrix100 a întrebat:

Cunoasteti vreo banca din Romania care la depozite in euro si dolari are comision de alimemtare, retragere si de administrare lunar 0. Si o mica dobanda anuala acolo? Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta unde sunt cele mai mici pagube: http://bit.ly/2GKkgjQ
Altfel n-ai sa gasesti.

2 răspunsuri:
| nukeyly a răspuns:

Gratis? nimic nu-i gratis in ro.
La nivel de tara noi nu ar mai trebui sa ne tinem banii in banci deloc(adica daca vrei le poti lasa nu ban in cont), si atunci dobanzile negative vor deveni normale(macar de la 10%/30z in sus) asta daca le trebuie bani si le trebuie, acum bancile isi bat joc de noi, noi fraierii care nu zicem nimic, la fel si de cei ce ne conduc o lasa asa ca merge.
Iar pentru cei ce nu stiu ce sa faca cu ei dupa 8 ore de job ii poti tine in banci, da doar de la 10%/30z in sus.

| Itanul a răspuns:

Nu exista banci care sa nu perceapa omisioane. Ele din asta isi sustin cheltuielile. Cat despre dobanzi, toate sunt mici. Chiar au inceput sa fie real negative, dupa retinerea impozitelor si comisioanelor.
Insa, acceptabila pentru valuta ar fi BancPost. Si doar de la 6 luni in sus.