| xCocolino a întrebat:

Buna,doresc sa imi fac un card si daca ma puteti ajuta ce optiuni am.La ce banca as putea face si sa am 0 comision de retragere si 0 comision de administrare, adica sa nu ma coste nimic cat il folosesc.Am 23 de ani nu sunt studenta

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Bani gratis" nu exista, mai ales la o banca! tongue
Ei pretind ca nu-ti dau comision, dar pentru asta trebuie sa tii banii tai la ei.
Iar rezultatul se va vedea la dobanda calculata pentru banii TAI (care este mai mic sau chiar 0 ) in cazul contului curent de plati si cumparaturi, decat in cazul depozitelor.
Practic, ei te lasa sa-ti folosesti banii tai fara comision, dar ei folosesc banii tai luand dobanzi si comisioane serioase cand dau BANII TAI imprumut la alte persoane.

| sierra1 a răspuns:

"0 comision de retragere si 0 comision de administrare"

adică să nu plătești chiar nimic? -

https://www.youtube.com/watch?v=2tuQ38b99PA

| MadRaven a răspuns:

La ing dacă o lună din trei pui minim 700 de lei pe card cumulat, nu plătești nimic.
Poți retrage de la orice ATM de la orice bancă și tot nu plătești. Asta mi se pare foarte practic, că majoritatea băncilor au comision la retragerea de la alte bănci. Plus că ai și comisioane la anumite cumpărături, de exemplu au oferte cu reduceri la lidl.

| laSoledad a răspuns:

Lucrezi? Poti aduce venituri lunare in cont?
La UniCredit - Cardul de debit Visa Electron - 0 lei comisioane de administrare sau retragere. Comisionul are valoarea 0 (zero) daca sunt incasate venituri recurente intr-un cont curent deschis la Banca, prin Oferta GeniusCont. Prin venit recurent se intelege acel venit care indeplineste cumulativ urmatoarele conditii: (i) provine din salariu, pensie, activitati independente, chirii sau din alte surse legitime de acest tip.
https://www.unicredit.ro/......debit.html
Apesi pe butonul DETALII, de langa descrierea cardului, iar apoi mergi la sectiunea Cat ma costa? Acolo o sa vezi ca scrie 0 comision de administrare sau retragere de la UniCredit.

Citeste si asta: ING Card Complet - Cardul tău de salariu https://ing.ro/persoane-fizice/carduri-si-conturi/card-complet
Dacă vii cu salariul și faci cel puțin o plata pe luna, ai 0 comisioane pentru toate operațiunile ce țin de contul tău curent. Adică de la administrarea contului și a cardului de salariu până la încasări de la orice bancă şi plăţi in lei către orice bancă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe vremea cand aveam eu card in Romania, era alpha bank. 0 comisioane, insa plateam daca voiam internet banking, cred vreo 2 sau 3 lei, pe vremea aia.
dar nu stiu daca mai au aceleasi oferte, sau daca mai exista, lollaughing)