| kuviCk a întrebat:

Am 19 ani. Vreau sa imi fac un card la o banca care percepe comision de administrare lunara 0, comision de administrare anuala 0 si comision la retragere 0. Stiti vreo banca? Un sfat?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea banca, care sa nu perceapa comisioane de un fel sau altul, indiferent ca este card de debit sau de credit.
Ce te pot sfatui este sa cauti pe internet, pe site-ul oficial al fiecarei banci ce are unitati in localitatea ta si sa compari ofertele.
Cardurile de credit le poti compara si pe finzoom.ro.

| express11 a răspuns:

Banca 0

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe scurt vrei o banca care sa nu scoata profit nu? sa faca munca voluntara.

Poti alege ING percep doar comision de administrare lunara

| johnnny123 a răspuns:

Deci cauti o banca ce nu face niciun ban de pe urma clientilor sai.

Sunt aproape sigur ca nu exista.

| 1cristian1990 a răspuns:

Calule vrei ovaz?
Nu cred ca exista asa ceva si chiar daca ar exista tot iti iau ceva bani intr-un anume fel! Adica oricum iti iau bani altfel cum sa traiasca si ei, e logic, bancile sunt camatarii moderni!
Ce sa zic ca si sfat, viziteaza cateva banci si alege cea mai buna oferta si cel mai bun tip de cont!

| Grimster a răspuns:

Cred ca Banca Transilvania are cele mai avantajoase tarife

| D4lid4 a răspuns:

Banca Transilvania ar fi cea mai buna optiune. Comision administrare lunar 0, comision anual 0, comision retragere 0, taxa emitere card 5 ron. Bafta!

| kuviCk explică:

Cand eram in clasa a Xa a venit directoarea de la Raifaisen Banck, ea mi a inoculat ideea de 0 comision. Eu m am ridicat in picioare si am intrebat:,, si banca de unde castiga bani? cum?" iar ea mi a raspuns:,, Isteata intrebare, din rulaje ". Nimeni nu beneficiaza de asa ceva? serios? sau trebuie sa ai sub 18 ani?