| Diumea66 a întrebat:

Daca am 15 ani si imi fac card pot face plăți online cu el?

2 răspunsuri:
| SharpEagle a răspuns:

Iti poti face card doar impreuna cu un parinte, la ghiseu. Si nu e de credit, doar de debit.
Dar orice operatiune cu contul trebuie facuta de tutore/reprezentant legal.
In ce priveste cardul, daca stii toate datele, probabil ca ai putea face plata, tehnic vorbind. Desi, e posibil ca la numarul de telefon (in cazul confirmarii cu cod 3D secure) s-ar putea sa nu fie trecut numarul tau, ci al parintelui.
Afla si tu mai multe...

| Diumea66 explică (pentru SharpEagle):

Multumesc, am dat mail la banca dar nici acum nu a răspuns de azi dimineata fiind dat mesajul...))