| Alyn1998 a întrebat:

Daca am garantie 2 ani la un produs (comparat de pe eMag) in Ianuarie 2013 si acel produs s-a defectat brusc (nu din vina mea), unde trebuie sa il duc pentru a-mi fii reparat (adica trebuie sa sun inapoi la eMag sa mi-l duca ei la reparatii?).
Cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Si eu am fost intr'o situatie asemanatoare si am trimis inapoi produsul defect, impreuna cu o copie de pe actul de garantie + constatarea defectiunii. In functie de produs, acesta ori se repara ori se schimba!
Dar mai bine dai un telefon la eMag si le spui despre defectiune, astfel ca ei te vor indruma cel mai corect in a rezolva problema!

| t3leG a răspuns:

Depinde ce produs ai luat si de valoarea acestuia.de ex:ei nu stau sa iti repare aparatul de prajit paine.

| FlorinSerban a răspuns:

Linkul de price.ro este gresit
asta este cel bun
http://www. price.ro/index.php? action=product_prices&prod_id=678687&asc=1
dupa cum vezi, NU merita