| darkgirl58 a întrebat:

Pentru cei care au cumparat de pe eMAG. Daca mi se strica un produs si am garantie cum fac sa "il duc la reparat"? sunt o firma serioasa?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Il trimiti in garantie prin curier rapid (plata este suportata de eMAG) iar dupa ce iti rezolva produsul il primesti acasa prin curier rapid (plata fiind tot suportata de eMAG). Doar daca produsul trimis in garantie este gasit ca perfect functional atunci trebuie sa platesti curierul rapid.

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi vezi ca pe garantie estre trecut cel mai apropiat centru de garantii.

| michelia a răspuns:

Da, e o firma serioasa.
Eu am cumparat destule de la ei de-a lungul timpului.
O singura problema am avut pe parcurs, cu un aparat foto. Era in garantie, am luat legatura cu firma si au preluat produsul cu un curier pe socoteala lor, l-au remediat si mi l-au trimis inapoi destul de repede.
Deci serviciul " garantie" chiar functioneaza.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Serviciul de garantie functioneaza, nu iti fă griji.

| ChE a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic... Eu mi-am luat o tableta si avea USB-ul stiucat, eu l-am trimis inapoi si mi-am luat de la alta firma... da niste prieteni de familia si-au luat un laptop si l-au dat la reparat acum aproximativ 4 ani in acest moment e in stare perfecta de functionare, au avut o problema cu DVD Rom-ul. Sper ca am ajutat!

| ChE a răspuns (pentru ChE):

Stricat*

| Niculescu_Tini_1987 a răspuns:

Da. sunt firma serioasa. Iei factura produsului cu tine, produsul si ambalajul in care a fost cand l-ai cumparat. Actele detinatorului si detinatorul si o sa fie totul ok.