| Andreea0cod009 a întrebat:

Daca am o masina cu contract de comodat pe o interprindere individuala, toate cheltuielile masinii de intretinere cu factura sunt cheltuieli deductibile? Cine nu stie sa NU raspunda! Urgent, FUNDA!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Factura trebuie sa fie emisa pe I.I. Daca nu este emisa pe firma, nu este deductibil.

| Andreea0cod009 explică (pentru darrio2007):

Trebuie sa am si factura de insotire a marfii pe care o transport?

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreea0cod009):

Normal ca da.Indiferent de caz.

| Mihai_Laurentiu_1990 a răspuns:

Da, toate cheltuielile de pe maşină sunt deductibile, inclusiv benzina şi reparaţiile.