| andrei47 a întrebat:

Daca am o recolta de legume in cantitati mari, cum o pot vinde la pensiuni, restaurante, aprozare, etc...ce acte imi trebuie? multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de certificatul de producator, il obtii de la primaria localitatii tale. Numai bine!

| taviyamato2 a răspuns:

Chiar e un lucru bun pentru. turismu romanesc, pe EU bookshop poti comanda carti si reviste gratuite de la UE, gasesti brosuri cu informatii despre agricultura, fonduri si multe altele. transportul e gratuit, cu fonduri europene iti poti dubla capacitatea de productie, trebuie doar sa te interesezi

| LucaDezmir a răspuns:

Ca producator particular, persoana fizica, nu ai nevoie de acte sa vinzi legumee in piata, dar daca vinzi la firme, acestea au nevoie sa-si scada banii pentru achizitii. vanzarea en-gros se face pe baza de carnet de producator, detaliile din lege legate de aceste aspecte le gasesti la :
http://media.hotnews.ro/......aspete.pdf