| razvanturdor a întrebat:

Daca am primit un mesaj de la nr 1084, salut comanda ta va ajunge pe 31.10 si eu preiau comanda desi nu am comandat eu, pot pati ceva?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel mai probabil este o greseala.

| mihai69 a răspuns:

Dacă în mesaj era și un link, ai luat deja țeapă în caz că l-ai accesat.
E foarte posibil un mesaj de phishing.

| doctorandus a răspuns:

Spam sau escrocherie. Dacă vine cineva la ușă și zice că pachetul era pentru el, nu-i da pachetul că ești bun de plată.

| doctorandus a răspuns:

Nu raspunde nici la mesaj si nici daca suna cineva la usa pe chestia asta.

| Yuoia a răspuns:

Ca ai primit mesaj, e o eroare. Undeva s-a greit numarul de telefon.
Dar daca o ridici, va fi o greseala mare si vei avea probleme. Mai bine renunta la idee si anunta curierul/firma ca nu tu esti destinatarul,