| alexdumitru98 a întrebat:

Daca am trimis bani prin PayPal ca Friends&Famy si mi am luat teapa,iar cel care mi-a luat bani i-a trimis mai departe in alt cont si i-a scos cash,mai am ce face sau s-a terminat din monent ce i-a scos,la poltie as putea sa ma duc? intreb pentru ca nu cred ca ar avea ce sa i faca, pentru ca banii nu au intrat in banca lui direct, deci nu sunt dovezi

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa ne intelegem!
Daca TU ai trimis bani prin paypalul tau la familia ta, cum poate altcineva sa-ti ia banii din cont?
Paypalul nu diverteaza banii nicaierii, decat acolo unde i-ai trimis TU!

| relian a răspuns:

Ai trimis banii pentru ce anume? In baza ca ala face parte din familia ta si tu le trimiti bani?
De ce ai facut asta? De ce ai trimis acei bani mai exact.Tu vii dar nu spui nimic clar.
Deci cel mai indicat este sa suni la PayPal, deci suni, vorbesti la telefon, le explici povestea, exact ce ai gfacut, pentru ce ai facut si aia te vor lamuri cum sta treaba.

Cu PayPal nu se pune nimeni laughing nu se joaca nimeni.Deci daca ai ceva mesaje, comunicarer intre tine si persoana ce iai trimis, ori in ce baza iai trimis?

Cand trimiti cuiva bani prin PayPal ai acolo undeva sa scrii si un mesaj, intotdeauna foloseste casuta aia si baga un mesaj.Scrii un mesaj pentru cel care primeste banii, scrii acolo pentru ce anume ai trimis aluia banii.
Daca ai ceva dovezi de genul asta, iar persoana caruia iai trimis nu sia onorat partea lui, atunci simplu PayPal o sai ia banii inapoi.

Dar telefoaneza la PayPal zile povestea si garantat te ajuta.
Persoana caruia iai trimit bani banui ca are si ala cont PayPal corect? Deci e la mana PayPal, intra pe contul tau de Paypal si intri la Resolution Center si acolo reclami pe respectivu.