| alexdumitru98 a întrebat:

Salut,am o curiozitate despre PayPal.
Cineva mi-a zis,ca scammerii dupa ce le trimiti bani prin paypal(Ca friends and family,nu business),ca sa scape de belea, nu isi scot bani in banca proprie, ii trimit in alt cont paypal si ii scot in realitate cat mai repede posibil, chiar nu mai are cum banca sau paypal sa le mai ia banii? Avand in vedere ca nu sunt dovezi ca el are bani in banca

2 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Dacă vrei să dispară urma banilor, îți faci un shop online gen Etsy unde îți cumperi un produs fictiv. Iti faci o pagina unde vinzi o licență de Windows sa zicem, iti cumperi propriul produs iar banii ajung din contul "murdar" în contul "curat". Asa se spală banii.

| alexdumitru98 explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Nu e aceeasi chestie cum ar fi sa i trimiti cuiva gen "cadou"?