| compcris00 a întrebat:

Funda.Am un card mastercard in $ si vreau sa fac paypal pe el ca sa primesc bani de la youtube.Sa zicem ca ei mi-au transferat o suma de 1000$ pe paypal-ul meu.Eu voi putea scoate banii cash din paypal cind voi pleca la banca cu cardul mastercard, sau sunt alte operatiuni?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu ai treaba cu banca, de aia exista banking online. In principiu, retragi din PP si ajung in contul bancar asociat cardului. Asta e marea smecherie.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Deci pot sa ii scot cind vreau in bani cash? Nu-mi trebu alt crd cum a spus domnulde mai jos?

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Pai eu stiu ca trebuie VISA Electron, ca de-aia mi-am facut si eu VE. Tu ai atasat deja cardul ala la PP sau vorbim vorbe acum?

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Da e atasat mastercard-ul.Dar nu pot extrage banii direct de la bancomat, doar ei se duc pe card intr-un fel?

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

BAnii sint in PP. Ca sa ii poti accesa cu cardul, ei trebuie restrasi din PP in contul atasat cardului.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Si ultima întrebare, acolo este functia de transfer. Daca cardul meu mastercard are codul 7369-xxxx si eu trimit banii tot pe acelaşi card, adică pe 7369-xxxx e posibil asa ceva.P.s. Care e sensu ca atunci cind iti face cont paypal sa iti ceara un card daca totuna banii nu se duc direct?happy

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Cum am zis mai sus, din ce stiu nu merge sa retragi in altceva decit Visa Electron. Sensu' e ca respectivul cont sa fie atasat de card, iar cardul e atasat de identitatea ta reala. Spalare de bani, terorism, tepe online... treburi de-astea.

| CPAElites a răspuns:

Iti trebuie card VISA Electron sa poti retrage banii din contul PP pe card!

| compcris00 explică (pentru CPAElites):

Daca nu banii ramin online si nu-i pot scoate cash?