| sindeiu a întrebat:

Daca am un cont de paypal si nu am cardul bagat pot primi bani in cont si daca da, pana la ce suma pot primi?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, daca ai inrolat contul. Cardul este doar un atasament al contului. Contul este format din cele 24 litere si cifre. Exemplu: RO49 AAAA 1B31 0075 9384 0000.
Suma maximă de bani pe care o poți trimite prin intermediul PayPal este dictată de mai mulți factori. Dacă contul tău este verificat, limitele se ridică. Suma poate varia însă în funcție de monedă. Mai multe informații despre aceste limite poți afla în momentul în care îți setezi un cont.

| sindeiu explică (pentru Salontanul):

Inca o problema cand vreau sami verific cardul pentru paypal si intru pe Etoken si fac tranzactia imi zice ca trebuie sa solicit cod sms la pagina 3D secure ma poti ajuta ca sa-mi activez contul paypal?

| Salontanul a răspuns (pentru sindeiu):

Este un cod emis de banca. Normal ar trebui sa vina el de la banca. Nu te pot ajuta. Ia legatura cu banca sau cu numarul de telefon aflat pe spatele cardului!