| Simplu876 a întrebat:

Am Bagat niste bani intr-un joc prin Paypal. Cardul e Visa de la BCR si nu l-am verificat de mult. E posibil sa platesc daca nu am bani in cont?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de card. Cardurile au ceea ce se numeste "descoperire" adica in functie de cam cati bani iti intra tie lunar pe card poti sa scoti chiar daca esti pe 0, si astfel au un mic credit la banca pe care va trebui sa-l platesti.

| tpuuser999 a răspuns:

Pai sunt 2 posibilitati:
- ai avut bani pe el si tranzactia s-a desfasurat cu succes
- erai pe 0 (sau sub 0, de la comisioane de administrare) si acum esti dator la joc

Eu inclin spre prima varianta, ca alfel primeai mail de la joc sau de la paypal, ca ai "fonduri insuficiente". Sper ca nu au facut aia de la Paypal vreo magarie si sa-ti fi activat overdraft/credit pe cardul Visa (in primul rand, n-ar fi in interesul lor).

| mazaroi a răspuns:

Normal o sa iti vina factura.