| Nimeni20192018 a întrebat:

Daca aplic pentru viza temprorara in SUA pot ramane acolo? Sau maxim cati ani pot ramane

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai primit o viză temporară poți rămâne legal acolo până expiră viza. În funcție de viza primită, dacă în timp ce ești acolo, ți se schimbă statutul, de exemplu primești o cerere de anajare, te căsătorești acolo, poți cere în timp ce ești acolo o altă viză. Dar în unele cazuri esți obligat să te întorci acasă și să ceri noua viză de aici. Mai poți rămâne ilegal mult timp, dar când ești prins, ești expulzat și ți se pune interdicție de a mai intra in State mai mult timp.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde pentru ce fel de viza aplici. Cea turistica iti da voie sa stai 90 zile maxim