| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati avea de cheltuit 40k de euro, pe ce i-ati cheltui/Investi?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

As vrea sa zic ca as investi intr-un apartament, dar probabil mi as lua o masina

| Yurisa a răspuns:

Mi-as lua un apartament intr-o zona centrala a unui oras. As sta in el sau l-as inchiria

| suntserios a răspuns (pentru Yurisa):

Intr-un mic oras... poate

| Yurisa a răspuns (pentru suntserios):

Stau intr-un oras destul de mare, si am in zona centrala un apartament dat spre inchiriere pe care l-am cumparat cu aproximativ 40 000 si are 2 camere.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Yurisa):

Stai in Bucuresti? Din ce am vazut, prin Bucuresti nu prea gasesti ceva in banii astia, in afara de Militari Residence, Berceni, Dimitrie Leonida samd

| Yurisa a răspuns (pentru venividivici2017):

Buna! Nu, sunt prea departe de Bucuresti happy

| venividivici2017 a răspuns (pentru Yurisa):

Buna! Ploiesti? happy

| Yurisa a răspuns (pentru venividivici2017):

O sa iti ia toata ziua laughing

| venividivici2017 a răspuns (pentru Yurisa):

Ceva indicii? tongue

| Yurisa a răspuns (pentru venividivici2017):

Oras industrial

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Ce risc esti dispus sa iti asumi? Ce perioada de timp?

| SantalPorcocale a răspuns:

Mi-as face un setup pentru minat bitcoin.
Si n-as mai avea o problema cu banii toata viata.

| venividivici2017 a răspuns (pentru SantalPorcocale):

Din ce stiu este cam riscant

| SantalPorcocale a răspuns (pentru venividivici2017):

Riscant ii numa daca n-ai habar de nimic.
Daca nu stii ce sa iei cum sa iei si cat sa iei.
In esenta si pe scurt tu practic ti-ai luat setup-ul l-ai pus intr-o camera cu vreo 2 ventilatoare ( fiisigur ca o sa se faca destul de cald ) ti-ai pornit pc-ul/urile si le-ai pus la minat cu un programel destul de usor de utilizat in care numa iti introduci adresa de bitcoin ca sa stie si el pe ce cont sa genereze banii.
Dupa ia vandut valuta bitcoin la un site ce cumpara ( desigur unu popular si de incredere ) si ti-ai scos banii pe card.

Din ce ai auzit tu ca e '' riscant '' chestia aia a iesit numa de la idiotii care n-au avut habar si au vandut valuta pe site-uri care spun ca ofereau mai mult decat restul.

| LariGaga a răspuns:

40k înseamnă 4 milioane de euro?
Daca da, eu aș cumpăra apartamente, garsoniere, hale și le-aș închiria.