| cosmin986522 a întrebat:

Daca depui la banca 10.000 de euro, cat iei dobanda pe an?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare banca are propria politica de dobanzi pentru depozite, in functie de suma si perioada depozitului, de obicei la euro este intre 0, 5% pe an (pentru sume si perioade mici) si 3% pe an (pentru sume si perioade mai mari).
Te poti uita pe finzoom.ro, de acolo poti afla care banci ofera dobanzi mai mari la depozite.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Depinde de banca si de oferta.
Nu merita sa tii euro in banca, comisioanele de administrare bat de regula dobanda.

| Lykan a răspuns:

Cam 4% adica 400 de euro

| Qweeeeeer a răspuns:

Depinde de banca, RIB o are ce mai mare, 3, 80%