| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi-as lua o masina noua in jur de 10.000 de euro si as vrea sa o iau in rate pe 5 ani, cam cat voi plati in total in astia 5 ani cu tot cu dobanda la banca?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vei plati inapoi cam 13. 000E

| greyhound a răspuns:

Vreo 13-14 mii la majoritatea bancilor
15 mii plus un deget la camatari

| AgathaRo a răspuns:

O masina nu merita sa o cumperi in rate (leasing) Platesti 1, 5 ori valoare masinii. Pe langa asta trebuie sa iti faci asigurare casco.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Depinde de tipul de credit si moneda in care faci creditul. Pentru unul in euro, cred ca te duce undeva la 13-14 mii.

| qqqqqqqqqqpppppppppp22222222225555555555gggggggggg a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu o iei asa ia-o cu bani jos ca platesti de 2 sau chiar de 3 ori masinia ca iti baga dobanda sau mai stiu eu ce

sfatul meu este sa mai astepti pana ce ai bani

| suntserios a răspuns (pentru qqqqqqqqqqpppppppppp22222222225555555555gggggggggg):

Hai sa nu exageram ca mai mult de 3000 nu platesti

| Gheorghe_Samoila_1983 a răspuns:

Cam 13.000 de euro, fara casco
www.siteauto.ro