| Ionutz a întrebat:

Mi-am facut cont si card prin Banca Translivania, intrebarea mea este daca imi depun bani primesc dobanda dupa ei? sau nu!
Funda!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.,
Primești dobândă dacă contul este unul de economii, atașat cu card pentru retragere numerar.
Citește bine contractul!
Pa, pa.

| Minniie a răspuns:

Nu se percepe niciun comision de retragere/administrare cont. Deci nu primeşti nici dobândă după ei. Noţiunile acestea trebuie discutate în momentul deschiderii contului. Important e să utilizezi cât de cât contul, în cazul în care nu efectuezi niciun fel de tranzacţie timp de 6 luni contul se va închide automat. Tocmai din acest motiv şi anume, că nu se percepe niciun fel de comision. În speranţa că ţi-am fost de folos, Minnie!