| Bogdan_8059 a întrebat:

Am o nelamurire! Daca depun la banca suma de 30.000 lei noi cu dobanda de 9.5% cati bani o sa primesc pe luna?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dobanda bruta o sa fie de 2.850 lei pe an, din care se scade impozitul de 16%. Dobanda neta pe an o sa fie de 2.394 lei, asa ca o sa primesti 199, 50 lei in fiecare luna (daca dobanda se acorda lunar). Numai bine!

2 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna daca doresti sa investesti o parte din acesti bani poti cistiga mai mult decit aceasta dobinda printr-o franciza de retea adica o afacere la cheie care functioneaza si a trecut testul timpului un [exemplu Mc Donalds aceasta afacere costa intre 800000-1000000 de euro ]eu propun o afacere in domeniul sanatatii si al frumusetii cu o investitie de 430 euro intr-un pachet promotional ce contine 32 de produse cele mai folosite avind o reducere din valoarea totala de 110 euro au garantie pe satisfactie asta inseamna ca daca nu sint multumit de calitatea produselor le returnez chiar daca l-am inceput si primesc banii inapoi pentru mai multe detalii contact tiriboxi@gmail.com

| ioana1704 a răspuns:

Se calculeaza asa: 30000*9.5%/12
9.5 % e pe an