| tanasaiosif a întrebat:

Dacă deții o vopsitorie auto,cum poți lucra cu firme de asigurări Casco sau RCA? Cu cine trebuie sa vorbești? Cu un inspector de asigurări, acea persoana care stabilește prețul daunei și îl poate trimite pe păgubit la tine la service?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i asa de simplu! Trebuie sa ai anumite autorizari si certificari si evident Contact cu o casa de asigurari sau RCA
Cel mai bine este sa mergi la o casa de asigurari cum este CASCO si sa vorbesti cu ei, ce acte solicita, ca sa te desemneze autorizatul lor si in ce masura poti sa lucrezi cu ei.

Cunoscand cerintele lor, poti sa mergi la departamentele de unde trebuie sa capeti acele aprobarii/certificari si sa obtii acele autorizari.

O alta varianta este sa ai contract cu un service auto care este deja autorizat sa faca reparatii pentru Casco, sau alte companii de asigurari si tu sa faci doar vopsirea. Practic tu vei fii subcontractor, la aceasta companie de reparatii auto.

1 răspuns:
| Digikey a răspuns:

Trebuie mai intai sa fii autorizat Rar.