| tanasaiosif a întrebat:

Ca vopsitorie auto este greu de a face un contract cu o firma de asigurări, dacă ești la început?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La mine in zona sunt foarte multi clienti si prea putine vopsitorii autorizate, deci ai 100% sanse sa lucrezi nonstop din prima luna, daca iesi pe piata cu pretul pietii (care e destul de mic), si cu vopsitori buni (care pot fi numarati pe degete aici).

| tanasaiosif explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Te referi ca poți avea mult de munca dacă este o firma cu toate actele autorizate legale tot, poți obține contracte de la firme de asigurării nu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru tanasaiosif):

Da.
Dar sunt multe autorizatii, de la functionare, mediu, pana la RAR, plus altele mici, cum ar fi verificarile ISCIR pentru instalatiile de aer, ridicare, etc.
Eu am un prieten cu centru de daune, face platile in aceeasi luna, si isi ia un comision suportabil pentru toata lumea.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceri și îți vor răspunde.

| Digikey a răspuns:

Daca nu esti autorizat RAR nici nu te baga in seama. Apoi daca nu esti platit la timp dai faliment rapid.si asigurarile se pricep sa-ti intarzie platile.