Întrebare recomandată | Lore5668 a întrebat:

Daca duc haine pe care nu le mai port la second-hand, primesc si eu ceva?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil nici nu ti le vor primi, poate doar gratis. Magazinele second hand se aprozivioneaza din afara cu zeci de kg

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ei le cumpără din străinătate la 1 leu/kg, spălate și dezinfectate. Cam atât poți să primești.
Dacă le vei pune la gunoi într-o pungă de plastic, sunt nefericiți care caută și te vor binecuvânta de la distanță pentru gestul tău.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că poți primi mare lucru.
Ei își aduc marfa din străinătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de magazin. Ei cumpără cu sacul, de obicei de la depozite din țară și alte țări.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Si pe mine m-ar interesa.

| danaieladaniela a răspuns:

Depinde de magazin!

| 222mid a răspuns:

Mereu m-am gandit la asta,egoista cu banii si vrand sa am mai multi pentru ca in viitor sa pot sa imi cumpar ceva de calitate(adica o bicicleta, sau de ce nu si o masina), cred ca da, dar la un pret mai mic decat cel cu care ei vad produsul.
De exemplu tu vei duce un tricou, ei iti dau 5 lei pe el, dar il vad cu 10, profit
Sper ca te.am ajutat, o zi frumoasa