| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Daca eu sunt angajat la un loc de munca, lucrez de noapte maine si poimaine am un interviu la un nou job, pot semna contractul la noul job inainte?
Adica eu nu mi-as da inca demisia pana nu stiu suta la suta ca sunt angajat la noul job si dupa mi-as da demisia.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana nu esti 100% ca ai luat noul job, nu-ti da demisia, ca-i riscant.

In orice caz, nu uita ca trebuie sa dai PREAVIZ companiei de la care pleci, stand acolo inca 2-3 saptamani, cat prevede legal preavizul la demisie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți.