| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac un imprumut la banca si fac rata pe 5 ani de exemplu, iar intre timp fac rost de bani, pot achita tot imprumutul deodata? Astept raspuns de la cei care sunt in tema.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, poti restitui imprumutul in avans. Insa intereseaza-te la Banci, de urmatorul lucru: ti se incaseaza dobinda pina la sfirsitul perioadei normale? (am spus pe intelesul tau). Pentru ca nu este corect, dar multe Banci practica acest lucru. Normal ar fi sa platesti dobinda pina la data restituirii.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, dar tot trebuie sa platesti dobanda