| anonim_2270 a întrebat:

FUNDA +VOT la toata lumea! matusa mea are nevoie de voi. vrea sa faca un imprumut la banca.se poate sa i. a d la o banca un imprumut de exemplu 45.000 de euro, sa puna ipoteca pe un apartament de 2 camere si sa o ajute la venitul minim pe care trebuie sa il i. a s poti face imprumutul, rudele? daca nu plateste rata pe luna : ii i. a apartamentul pe care a pus ipoteca si o pune sa dea diferenta daca pretul apartamentului este mic? sau ii va afecta si pe persoanele care a ajutat-o sa ia imprumutul, adica le v lua salariul? sau ii va lua doar apartamentul? ce banca stiti pentru asa ceva? adka daca nu plateste rata sa nu le i. a salariu la rude ci sa i. a decat apartamentul fara diferenta de bani?big grin

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde foarte mult de apartament, insa trebuie sa fie unul situat intr-o zona foarte buna ca sa poata primi un credit atat de mare girand cu el. banca ii va da nu mai mult de 80% din valoarea estimata a apartamentului, ceea ce inseamna maxim 70% din valoarea cu care ar putea sa vanda acel apartament. Ceea ce inseamna ca apartamentul ar trebui sa valoreze 70000 de euro cel putin. Niciodata banca nu va accepta sa girezi cu un bun mai ieftin decat toata suma de bani pe care ti-o da, ci numai cu un bun mai scump. Daca vrea atati de multi bani, girantii vor trebui sa gireze si ei cu proprietatile lor. Daca nu plateste rata, banca va executa silit toate proprietatile puse garantie (al caror pret trebuie sa depaseasca valoarea creditului), iar daca nu isi va acoperi creditul o va da in judecata sa ii opreasca din salariu diferenta.

| Wooo a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1_Uzb1h1l3g

LINK MAGIC >>> http://www.vivasms.ro/h/5f48a30a95

Alatura-te celei mai cool comunitati si primesti promotii targetate si personalizate, discounturi, oferte last minute, invitatii pentru evenimente direct pe telefonul tau mobil!
In plus, castigi bani. Pentru fiecare SMS pe care il primesti de la vivaSMS esti platit. Vrei mai mult? Recomanzi prietenilor tai si esti platit pentru fiecare SMS primit de ei si membrii recomandati de ei.
In acelasi timp si companiile sunt incantate sa trimita oferte care ti se potrivesc perfect si sunt pe gustul tau.
Sa nu uiti totusi de investitii profitabile >>>
https://uinvest.com.ua/? amigosid=32587