| anonim_2270 a întrebat:

FUNDA +VOT la toata lumea! matusa mea are nevoie de voi. vrea sa faca un imprumut la banca.se poate sa i. a d la o banca un imprumut de exemplu 45.000 de euro, sa puna ipoteca pe un apartament de 2 camere si sa o ajute la venitul minim pe care trebuie sa il i. a s poti face imprumutul, rudele? daca nu plateste rata pe luna : ii i. a apartamentul pe care a pus ipoteca si o pune sa dea diferenta daca pretul apartamentului este mic? sau ii va afecta si pe persoanele care a ajutat-o sa ia imprumutul, adica le v lua salariul? sau ii va lua doar apartamentul? ce banca stiti pentru asa ceva? adka daca nu plateste rata sa nu le i. a salariu la rude ci sa i. a decat apartamentul fara diferenta de bani? :.

1 răspuns:
| KarmaPolice a răspuns:

"adka daca nu plateste rata sa nu le i.a salariu la rude ci sa i.a decat apartamentul fara diferenta de bani?" Tu crezi ca cineva este chiar atat de prost incat sa-ti imprumute o suma de bani, iar tu sa girezi cu ceva ce face mai putin? iar banca nici atata.
Nu cred ca ti se ia apartamentul daca n-ai putut plati o rata ( se poate sa se faca si astfel de lucuri daca imprumuti o suma mare de bani, iar banca nu vrea sa iasa in pierdere).
Daca faci imprumut, banca va face orice sa-si recupereze suma de bani pe care ti-a imprumutat-o, deci or sa aiba probleme si rudele sau cine mai semneaza pentru tine.
Asa ca, inainte sa faca imprumutul, mai bine se duce la banca si vorbeste cu cei de la banca daca-i pot face un astfel de imptumut si mai ales daca are cu ce sa-l plateasca dupa, pentru ca altfel veti ramane si fara apartament si cu banii luati si poate si alte probleme cu cei care ai girat pentru voi.
Este mult mai bine daca se duce la banca si vorbeste cu cei de acolo, pentru ca exista, acum, diferite metode de imprumut, pe termen lung, scurt, pentru. persoane fizice etc., despre acesti bani si ce trebuie sa faca ca s-o poata imprumuta, fiecare banca are o politica proprie si nu se aplica aceeasi la toate. Sau poate suna, trimite email daca nu se poate duce personal