| anonim_4396 a întrebat:

Daca iti faci card cand împlinești 14 ani la Banca Transilvania ai aceleasi accesibilități ca cei de 18 ani? Gen sa platesti cu cardul online etc

Răspuns Câştigător
| Vanesa87 a răspuns:

Nu ai,, vorbim de un card de studentii,(categoria la care intra), ai comisioane mai mici atat la debitari cat si la administrare fonduri, mai pe scurt poti face cam ce face si o persoana majora salariata, insa tu ai limite de tranzactionare cam la orice., doar acolo sunt diferente.iar probabil pe unele site-uri sa fii refuzata pentru varsta, depinde ce vrei sa faci.(valabil la orice banca)

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intre 14 si 18 nu poti face card decat cu un parinte. Cardul are toate calitatile unui card obisnuit.

| Mad1 a răspuns:

Da