| dorina_lucasz a întrebat:

Daca mi-a fost busita masina in parcare, iar tipul care e de vina m-a contactat si e dispus sa rezolvam asta la politie, exista vreo posibilitate ca tot eu sa trebuiasca sa platesc reparatiile?

Răspuns Câştigător
| dana_ciubotaru a răspuns:

Eu era cat pe ce s-o patesc – firma de asigurare a aluia care mi-a lovit masina imi zicea ca imi dau numai 97 milioane din 130 cate trebuiau pentru reparatii, desi eu n-aveam nicio vina! Asa ca m-am adresat unui avocat care m-a sfatuit sa insist asupra problemei (mentionand si un "dat in judecata" ) si sa aleg eu service-ul care sa imi faca reparatiile. Asa ca m-am ales cu o evaluare de 85 de milioane pe care i-a platit firma aia de asigurari! Nu te lasa dusa de nas!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca esti fraier.

| andrutompa a răspuns:

Da, mai ales daca masina ta e veche – firmele de asigurari au tot felul de portite de scapare, gen clauze "Pentru masinile second-hand se asigura numai x% din costul reparatiei" - si te trezesti ca scoti bani din buzunar!