| Speranta12 a întrebat:

Daca respect sa platesc rata in fiecare luna la un card de cumparaturi fara dobanda, mai platesc vreo dobanda sau e chiar cum spune ca e fara dobanda? Mai exact vreau sa cumpar ceva de 4000 de lei in 20 de rate fara dobanda cu cardul de la BRD. Daca platesc rata in fecare luna o sa platesc vreo dobanda in plus? Sau doar rata plus niste comisioane ale cardului de credit?

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Mai bine nu iei niciodata in viata nici un card de debit
si nici nu te bagi in seama cu camatarii sau cu niciunfel de banca

faptul ca tu iti doresti un card de credit asta denota ca nu esti instare sa iti pui ban peste ban sa fii capabil sa iti cumperi ceea ce iti permiti

este ca si cand ai lua droguti pe datorie

| Speranta12 explică (pentru zilog):

Tu sa taci din gura. Nu mi-ai raspuns la intrebare. Daca am nevoie acum nu te intereseaza pe tine de unde iau eu banii. Majoritatea romanilor au casa pe credit, asa ca vorbesti doar sa te auzi.