| Valeru a întrebat:

Am de gand sa inchiriez o garsoniera. In afara de banii de chirie, ce ar mai trebuie sa platesc? Pentru ce si aproximativ cat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula chiriasul trebuie sa plateasca si cheltuielile cu utilitatile, dupa caz: apa, apa calda, incalzire, energie electrica, gaz, televiziune prin cablu, internet, cheltuieli comune, intretinere, etc.
Toate acestea difera dupa consum, suprafata apartamentului si numarul de persoane, cu exceptia celor fixe (tv, internet) si de preturile acestora in localitatea situarii garsonierei, asa ca nu se poate da o suma cat de cat exacta.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intretinere, curent, internet, cablu

| gabriel87000 a răspuns:

O gramada de cheltuieli cam cat castigi pe luna cam bani aia se duc chirie mancare plus alte cheltuieli si nu mai ramai cu nimic doar sa-ti mai iei pe cineva cu tine sa platiti jumi juma