| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Daca un om ia mai mult la montare usa, parchet, calorifere etc, inseamna ca e meserias? Si altul care ia putin inseamna ca nu se pricepe bine?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Meseriasul indrazneste sa semneze un certificat de garantie pentru propria-i lucrare.
Unul care nu se pricepe va fugi ca dracul de tamaie. big grin

| darrio2007 a răspuns:

Nu e obligatoriu. De obicei cel care lucreaza mai ieftin are si clienti mai multi. Bineanteles daca face si calitate.

| sierra1 a răspuns:

Jocul se numește cerere/ofertă, cred că-l ințelegi

| alina2k18 a răspuns:

Meseriasii sunt pe categorii, unu care e parchetar numai asta face, bine depinde si pe ce e specializat ca una e sa montezi parchet laminat de costa 50ron mp si alta parchet lemn masiv la 300ron mpwinking acolo e de munca, de aia au si alt pret la montatwinking
Ca si cu gresia vs marmura/piatra naturala, alte scule, alt pret laughing
Caloriferele de obicei le monteaza instalatorul, eu parca nu mi-as lasa si usile si parchetul si caloriferul montate de acelasi om, nu are cum sa le faca pe toate bine, de obicei astia de sunt ''buni la toate'' te lasa cu probleme, de tragi bine de tot dupa.
Referitor la pret, daca ia mai mult ar trebui sa iti dea si factura si garantiewinking daca il platim la negru si are si pret de firma zic sa fugiwinking

| PainTech a răspuns:

Poate însemna și că stă mai departe și consumă mai mult pe benzină. Nu e neapărat mai bun = mai scump.

| romeo78 a răspuns:

Nu, înseamnă lăcomie. Da, poate cere, dar să fie factură și garanție pentru lucrarea făcută!
De obicei, cei care ia scump, lucrează prost!
Cei care lucrează ieftin, sunt de obicei noi pe piață și vor să aibă lucrări cât mai multe!

| Reghqen a răspuns:

Sau poate înseamnă ca a găsit vreun prost pe care să-l fraierească thinking