| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU

In zilele ce urmeaza vreau sa imi fac un card de debit, pentru a incasa salariul pe el, insa nu prea stiu nimic legat de carduri, ce banca are comision mai mic sau cum se percepe comisionul.
La ce banca credeti ca ar trebui sa merg?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima data vezi daca nu are angajatorul o lista cu bancile agreate.

personal iti recomand ING, dar e doar parerea mea personala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, iti recomand ce am eu, si anume ING sau Raiffeisen, comisioanele si toate cele ti le vor spune acolo adica iti va da un contract care trebuie sa il semnezi, citeste-l nu iti va lua foarte mult!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din experienta mea, BancPost are cele mai mici comisioane. Dar e bine sa te mai interesezi. Dobinda pe card, e inexistenta la orice Banca.
Comisionul se percepe la ridicarea de numerar. In principiu, un procent din suma retrasa. Unele Banci insa, incaseaza un minim in lei (daca suma retrasa este prea mica).
Eu personal recomand ca platile la comercianti sa fie facute cu cardul. Acolo NU se percepe comision.

| Comandantul a răspuns:

Banca transilvania.Eu am si nu am platit cand mi s-a facut cardul.Nu platesc nimic sa fie administrat.Comisioanele sunt cele mai mici.Transilvania,Cyprus parca si inca una era unde sunt cele mai mici.Am si la brd si bcr dar sunt mult sub transilvania la card de salarii.Deci...decizia iti apartineAi grija de tine si spor la treaba