| anonim_4396 a întrebat:

Daca voi comanda de pe olx 2 lucruri de la utilizatori diferiti si cand ajung amandoua in colete diferite la posta va trebui sa platesc transportul pentru fiecare separat?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Platesti separat pentru ca-i platesti omului si nu site-ului. Site-ul face doar oficiul de gazda pentru intalnirea dintre voi doi. Oricum, nu te-as sfatui. Cunosc cazuri in care au primit la pret mare un telefon stricat sau o caramida.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca tu cumperi 2 pani, de la magazine diferite, nu le platesti pe amandoua?
Normal ca platesti pentru fiecare obiect in parte.
O zi buna happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca platesti la fiecare transportul, ce treaba au intre ele coletele?

| Mussette a răspuns:

Da, platesti separat, pentru fiecare colet, posibil si sume diferite.