| andrei28743 a întrebat:

Daca vreau sa dau imprumut 2000lei pot face doar o scriere de mana in 2 exemplare pentru a putea recupera banii?

7 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

N-are nicio faloare actul ala, trebuie facut la notar ca sa fie legal

| Emazio a răspuns:

Scriu eu acum 2 exemplare si scriu numele tau, ca ti-am dat 2000 de lei. tu ce crezi?

| alina2k18 a răspuns:

Te poti pi$a pe exemplare.
Valoare 0.
La notar, cu garantie, ca daca nu are job la fel nu faci nimic.

| Frank51 a răspuns:

Te costa mai mult de 2000 de lei ca sa recuperezi cei 2000 de lei, deci ce rost mai are.

| acerr a răspuns:

Daca cunosti persoana, si crezi ca ii va restitui e ok
a ajuta este omeneste!

| Dismally a răspuns:

Daca nu este facut prin notar imprumutul, hartia aia nu te va ajuta la nimic.

| ioneln a răspuns:

Mai bine ceri o garantie de o valoare similara(laptop, telefon smartphone, ceva de valoare etc.) sau mai mare decat suma de 2000 de lei de la respectivul respectiva careia vrei sa ii imprumuti banii
Eu asa as face sa ma asigur ca primesc banii inapoi sau sa cunosti niste tipi mai cu muschi care la nevoie in cazul nefericit in care o face pe smechera smecheru si vrea sa traga teapa sa ii faca o vizita laughing) desi nu recomand sa se ajung aici eivdent