| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Dacă vreau sa fac un credit pe o perioada scurta de timp, maxim 2 ani la ce banca îmi recomandați sa fac, ce banca are cea mai mica dobânda?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la banca unde iti intra salariul lunar, este mai usor de rezolvat cu ei, odata ce au tot istoricul tau si iti pot face o oferta avantajoasa.
Oricum dobanzile nu diferea prea mult de la o banca la alta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Banca la care incasezi veniturile iti va face probabil cea mai buna oferta

| GabiDumitrescu a răspuns:

In principiu CEC. Birocratia e cam criminala, dar au dobinzi foarte bune in ambele sensuri. Plus lichiditati binisor peste minimul cerut de legislatie. Simulatoarele de credite de pe site-uri, inclusiv ale bancilor, cam "omit" niste detalii.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Cămătarii ar fi o varianta buna, deoarece, te descurci cu pistolul mitralieră laughing

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru BuLaNNNeL):

Fac eu multe prostii dar la cămătari n-am ajuns încă ( chit ca vorbim de ăia legali recte băncile sau aia ilegali care te dau la lei dacă nu aduci banii înapoi)

| isemilia a răspuns:

Poti fie sa vorbesti la mai multe banci sa vezi, fie sa folosesti un simulator online (iti apare cat ar trebui sa dai pe luna, dobanda etc) ca sa iti faci o idee. Cred ca fiecare banca are unul pe site, insa uite aici 3 : https://ing.ro/persoane-fizice/credite/ing-personal;
https://www.brd.ro/......de-credit;
https://www.raiffeisen.ro/......ta-credite
(Sper ca sunt linkurile bune. Mai poti cauta si la altele, cum ar fi Transilvania, CEC etc si sa alegi la sfarsit oferta care e mai potrivita pentru tine)

| Ciprian09 a răspuns:

La cămătari, ieși mai ieftinlaughing