| PurpleMonster a întrebat:

Dacă vreau sa închid contul de la o banca, durează mult? Și pot face asta și din alt județ?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prin telefon sau personal la sediul bancii se inchide

| Violleta2022 a răspuns:

Inchiderea unui cont bancar, ca si deschiderea unui cont bancar, necesita prezenta personala la ghiseul bancii.
De durata nu stie nimeni cat dureaza, depinzand strict de cat de aglomerat este in banca, la acea ora.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să mergi personal la bancă sau la o sucursală a băncii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să poți face asta la orice sucursală a băncii. Mergi și ceri hotărât... Probabil vor încerca să te zăpăcească. Dar insiști și n-ar trebui să dureze exagerat de mult.

Cel mai mult mi-a luat cu ING la un moment dat. (Vreo 1.5 ore, parcă.) Am nimerit mulți oameni înaintea mea la ghișee. Dar aveau spațiu primitor... Am așteptat și am rezolvat.

Succes!