| Girly97 a întrebat:

Vreau sa imi inchid contul ING deschis anul trecut deoarece acum ING face parte din lista bancilor care ofera transferuri instant iar contul meu de la Banca Transilvania in care imi primesc salariul va fi suficient sa primesc bani de la oricine instant. Pot sa inchid contul online fara sa ma deplasez la banca?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Contul se inchide direct la banca.

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da.

| blackann a răspuns:

Poti sa anulezi cardul din aplicatie, dar ca sa inchizi contul si sa nu te trezesti cu taxe pentru intretinere a contului trebuie sa mergi la banca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu știu ca se poate închide un cont ING direct din aplicația de banking. Cel puțin eu am făcut asta acum vreo 2 ani.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Am mai vazut discutia asta. Concluzia era ca se inchide doar la Banca.

| BeingSelfless a răspuns:

Trebuie să semnezi câteva acte de închiderea contului, deci trebuie la bancă.