| anonim_4396 a întrebat:

Dacă vreau sa ma mut de acasă, in alt județ si imi iau acolo o chirie apoi vreau sa ma angajez undeva si angajatorul o sa imi ceară adeverință medicală, copii de certificat de naștere etc... o sa fie o problemă că eu cu o săptămână inainte am ajuns in orașul respectiv? Adică e de ajuns sa imi fac viza de flotant si de acolo sa ma indrume angajatorul ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu mi-am scos pe fuga adeverinte de la medicina muncii, in alte judete. Nu conteaza unde ai domiciliul, cand scoti una din aia.
La interviuri vor fi interesati de situatia ta, te vor intreba cum ai ajuns in oras, ce plan de viitor ai, etc.
Dar nu e nici o piedica, te poti angaja acolo indiferent de domiciliul oficial.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

D, e de ajuns.

| Iote a răspuns:

Angajatorul stie ca multi stau in chirie. Nu e nici o problema.