| cretzooo1 a întrebat:

Daca vreau sa pornesc o afacere cu chinchilla si cumpar animalele de la diversi crescatori fara sa inchei un contract cu Redomar, unde as putea sa vand blanurile respectiv puii?

Răspuns Câştigător
| lolo22 a răspuns:

Kosty esti prastie mai bine shhhh, daca vinzi pe piata neagra vinzi blanurile si in 2 ani iti iei elicopter doar ca iti trebuie vreo 4000-5000 de euroi la inceput, dar daca faci legal nu o sa se merite investitia.

2 răspunsuri:
| KostyCool a răspuns:

Ca sa incepi o afacere cu chincilla trebuie sa ai peste cateva zeci de familii. Care costa in jur de peste 5000 euro. Decat sa investesti atatia bani, si sa ii recapeti peste cativa ani, mai bine incepe o afacere acasa cu diverse animale : papagali, hamsteri, porcusori de guinnea, pesti ceva gen petshop! funda?

| Denis_Denisescu_1989 a răspuns:

SC FALNIC TIM-IMPEX SRL Timisoara, str. Memorandumului nr. 30
iti cumpara si fara contract pret intre 15 si 25, 30 de euro pe bucata acum depinde de calitatea blani.