| caidees a întrebat:

Daca vreau sa retrag 10 lei de la bancomat de la BT, pot? Care e retragerea minima

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti. Nu poti scoate sub 10 lei.

| 1234568807 a răspuns:

De ce atata efort pentru 10 lei cand poti platii cu cardul?

| mi25 a răspuns (pentru 1234568807):

Nu chiar peste tot poti plati cu cardul. Lelea Frusina de la piata nu are cititor de carduri.

| 1234568807 a răspuns (pentru mi25):

Mai sunt si din astia, eu am patit la un magazin de la o benzinarie sa imi zica ca nu pot platii cu cardul, daca in 2023 nu are magazinu plata cu card e clar

| mi25 a răspuns (pentru 1234568807):

Eu am intotdeauna bani lichizi la mine. Poate fi "aparatul" ospatarului defect si atunci ce fac? Astept sa-l repare?

| 1234568807 a răspuns (pentru mi25):

La ospatar mai zici ca dai bani, dar la un magazin modern din anul 2023 sa imi zica ca nu are aparat de plata cu cardul, ce naibii

| mi25 a răspuns (pentru 1234568807):

Eu nu port banii pentru magazinele moderne., ci pentru cei care nu au aparate sau pentru cazuri de cadere a retelei. Ti-o spun din experienta. Am fost cu masina la un cervice unde nu avea plata cu cardul. Sa nu mai vorbesc de cabinetele medicale private.