| pantera a întrebat:

Dati-mi o idee cum sa fac bani.sa cumpar ceva si sa vand? sau ce, o idee va rog

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poti sa fii broker.

| djhateme a răspuns:

Sa cumperi ceva ieftin si sa vinzi mai scump banuiesc? pai cel mai bine ar fi pe net, si te ajut cu un site foarte cunoascut www.okazii.ro

| quintron a răspuns:

Daca vrei sa faci bani am 900 de perechi de blugi marca calvin klain la pret de 45 ron buc detalii pe dan38paul@yahoo.com!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acceseaza: www.free-vacation-tips.info
Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O idee la adresa internet de mai jos
http://www.ejobs.ro/......ale/419752
PROMOTER/HOSTESS (baieti si fete) PENTRU ACTIVITATI PROMOTIONALE Front Line
Compania: Front Line

| Valabil pana la: 11. 07. 2010 | Actualizat la: 10. 06. 2010 |
Compania: Front Line
Departament: Advertising, AgentiPublicitate, ProductiePublicitara, Marketing, CercetariMarketing, Sondaje, Merceologie, Merchandising, Sales, Vanzari, Comert, Sampling, Hostess
Orasul: Alexandria, Bucuresti, Giurgiu, Targoviste
Tip Job: Full time, Part time, Sezonier (Summer Job), Temporar / TEMPS
Posturi disponibile: 50

Nivel cariera: FaraStudiiSup/Necalificat, Student, Entry-Level/Primii 3 Ani Exp
Limbi Straine: engleza
Oferta: se va negocia in urma interviului
Permis conducere: nespecificat

CANDIDATUL IDEAL:

PROMOTER- realizeaza promotii si samplinguri, promoveaza diverse produse in magazine, hipermarketuri, supermarketuri, benzinari, terase, etc, informand potentialii clienti despre beneficile respectivului produs (un nou ambalaj, un nou sortiment, reducere de pret, oferta promotionala, tombole, concursuri, gratuitati).
MERCAHNDISER- persoane care se ocupa de un anumit brand prin amenajarea standului, raftului, are in vedere stocul de marfa, aplica materiale promotionale, aseaza marfa la raft(gondole, insule) astfel incat sa fie mult mai usor pentru potentialii clienti de vizualizat si de cumparat.
CANDIDATUL IDEAL:

HOSTESS- persoane care participa la anumite evenimente:
- TARGURI - ofera informatii vizitatorilor, intampina diverse personalitati
- LANSARI PRODUSE - ofera informatii participantiilor
- INAUGURARI - hoteluri, holdinguri, cluburi, baruri, magazine oferind informatiile necesare despre aceasta deschidere
- EVENIMENTE - vizite atat din tara cat si din strainatate pentru diverse evenimente.

RESPONSABILITATI / BENEFICII: Persoanele care aplica la acest job trebuie sa aiba urmatoarele calitatii:
-inaltimea minima 170 cm,
-sa aiba un ten curat si foarte ingrijit
-sa fie dinamice,
-aspect fizic foarte placut,
- comunicative,
-responsabile,
-serioase,
-ambitioase,
-punctuale.

RESPONSABILITATI / BENEFICII: Persoanele care aplica trebuie sa fie:
-dinamice;
-aspect fizic placut;
-respectarea programului de munca;
-indplinirea targetelor stabilite;
-abilitati comunicare;
-ambitioase;
-spirit de echipa;
-spirit de observatie si initiativa;
-disponibilitate de timp(in special in weekend si uneori dupa-amiaza);
-rezistenat la munca de teren(pentru distributie pliante si operatori interviu)

Salariul este in functie de atributiile indeplinite (exista si bonusuri pentru persoanele ambitioase) si poate ajunge in functie de promotiile din luna respectiva pana la 300-400 euro.

ID MESSENGER: WELLSNEW4

DESCRIEREA COMPANIEI SAU A JOBULUI:

DATELE DE CONTACT ALE FIRMEI FRONTLINE:
TEL: 0728. 808. 639
ADRESA: Str.Italiana, Nr. 12, sector 2(Marti, Miercuri, Joi intre orele 11. 00-14. 00)
EMAIL: FIELD@FLM.RO
ID MESSENGER: fisafontline11

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un job atragator, legal, simplu, fara experienta - necesita seriozitate http://www.bestjobs.ro/locuri-de-munca-cumparator-sub-acoperire/440349/1
POSTUL "Cumparator sub acoperire" (Shopper)
Tipul ofertei Full time - Toate orasele
Domeniile ofertei Serviciu clienti, Marketing, Cercetare
Data expirarii 2010-06-20
Posturi disponibile 1

Cele mai noi locuri de munca - Professional shoppers
Professional shoppers
Descrierea firmei: Compania Professional Shoppers este liderul pe piata romaneasca in mystery shopping
www.shoppers.ro sau www.theconsultants.ro
Descrierea postului: Cumparatorul sub acoperire (shopper-ul) este o persoana al carui comportament vizeaza atitudini prestabilite, conforme unui scenariu stabilit dinainte.

El trebuie sa fie atent la toate detaliile vizitei si dupa sfarsitul ei, sa completeze un raport privind calitatea serviciilor primite, pe care sa ni-l trimita pe Internet/ email.

Pentru a fi credibil, trebuie sa aiba o mare capacitate de disimulare si sa-si stapaneasca foarte bine emotiile.

Cumparatorul sub acoperire trebuie sa fie extrem de disponibil pentru a raspunde oricaror solicitari din partea companiei noastre, legate de proiecte.

In proiectele de mystery shopping prestarea serviciului intocmai si la timp este foarte importanta.

Cerinte:
-permis de conducere categoria B
-disponibilitatea de a fi contactat telefonic sau prin e-mail oricand este nevoie
-seriozitate
-atentie la detalii
-sa poata retine un scenariu
-sa retina detaliile vizitei, pentru a face un raport ulterior
-sa fie punctual, ordonat si de cuvant
-are calculator si acces la internet

Oferta (bonusuri, beneficii):
-obtinerea unui venit suplimentar in timpul liber
-program foarte flexibil
-comision peste media pietei.
Interviu Online - 3 intrebari

Se aplica direct de pe Internet din adresa www a paginii scrisa mai SUS! In pagina respectiva in partea de jos scrie APLICA acum la acest JOB (intr-un chenar portocaliu).
S U C C E S!

| dot a răspuns:

Legal sau ilegal?laughing

| robert08 a răspuns:

Mai bine te angajezi ca promoter uite aici doua adrese www.mercury360.ro si www.wavedivision.ro

| ruleta a răspuns:

Pai puneti nuca la contributie un pic si vei afla