| jjjiii a întrebat:

Dau funda! Buna am facut o lista cu scule pentru electricieni si tinichigiu:
Lista: Electrician- Chei fixe, inelare,tubulare,surubelnite,patenti,inbusuri,torx,pisto l de lipit, multimetru,lampa de control, cititor coduri eroare, chiptuning ecu(galleto 1260), pompa extras fludor,consumabile.
Tinichigiu:Bormasina,polizor unghiular,pistol aer cald,pistol de vopsit, trusa tinichigiu, consumabile.
Sa imi spuneti daca se pot face interventii la un autoturism cu sculele si ce fel de scule mi-ar mai trebui!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai facut lista de scule pentru mecanic.Depinde,acum si ce interventie ai la masina.

| mihai69 a răspuns:

Multe ți-ar mai trebui. De exemplu (dar nu limitat la): pompă ulei uzat, cric hidraulic de vreo 5 tone, prese de gresare, mașină de lustruit (polișat) etc.